Polisten vatandaşlara “soba zehirlenmelerine” karşı uyarı

Elazığ’da polis ekipleri, evlerinde ziyaret ettiği vatandaşlara sobadan sızan karbonmonoksit gazıyla zehirlenmelere karşı uyarılarda bulundu.
İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi ekipleri, bölge genelinde yapılan rüzgar ve fırtına uyarı doğrultusunda soba, şofben ve doğalgaz kaynaklı karbon monoksit zehirlenmelerinin önüne geçebilmek amacıyla, soba kullanılmakta olan mahallelerdeki vatandaşları ziyaret etti. Ekipler, ziyaret ettikleri evlerde vatandaşları herhangi bir olumsuzluğa maruz kalmamaları, daha dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.
Ayrıca, çalışma kapsamında hazırlanan broşürler vatandaşlara dağıtılarak, konunun hassasiyeti noktasında farkındalık oluşturulmak istendi.
KAYNAK:İHA

Sonraki Haber

Kilis Belediyespor Başkanı Günay’dan Reyhanlı maçına sert tepki

Sal Kas 30 , 2021
Kilis Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Günay, Reyhanlıspor taraftarlarının sahaya inmesi futbolculara saldırmaya çalışması ve yine Reyhanlıspor teknik heyetinin ve sporcularının Kilis Belediyesporlu sporculara saldırmalarını hiç bir akıl ile izah edemediklerini söyledi.Bölgesel Amatör lig 3. Bölge 2. gurupta şampiyonluk mücadelesi veren Kilis Belediyespor’un Başkanı Ahmet Günay, Reyhanlı Emniyeti eğer ciddi anlamda […]
sonhaberdenizli