Sahte ilanlardan kaparo alarak kayıplara karışan çete siber takiple yakalandı

Denizli’de sahte ilanlarla vatandaşlardan kaparo alıp, daha sonra kayıplara karışan şüphelileri tespit eden polis ekipleri Aydın ve Denizli’de eşzamanlı operasyon düzenledi.

Denizli’de internet siteleri üzerinden sahte araç, römork ve konteynır gibi ilanlar paylaşan şahıslar, vatandaşları tuzağa düşürdüğü belirlendi. Sahte ilanlardaki araçlar için farklı hesaplara kaparo alan şahıslar daha sonra kayıplara karıştı. Denizli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Şube ekipleri şüphelilerin kimliklerini tespit ederek takibe aldı.

Fiziki ve tekik takibin ardından 2’si cezaevinde olduğu anlaşılan toplam 8 şahsa Aydın ve Denizli’de düzenlenen eşzamanlı operasyonla gözaltına alındı. Yapılan aramalarda, olaylarda kullanılan şüpheli banka kartları, cep telefonları, sim kartlar ve suç geliri olan 8 bin 950 TL paraya ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 6’sı tutuklanarak cezaevine gönderildi.
KAYNAK:İHA

Sonraki Haber

11 bin metre yüksekte 190 yolcunun önünde evlilik teklifi

Sal Kas 9 , 2021
Ankara’da özel bir TV kanalında görev yapan kameraman, kız arkadaşına 11 bin metre yükseklikte uçakta evlilik teklifi yaptı.Ankara’da özel bir TV kanalında haber kameramanlığı yapan Kerem Aydoğdu (24), muhabir kız arkadaşı Elif Aybüke Ural’a (26) evlenme teklifi için sürpriz hazırladı. Evlenme isteğini gökyüzünde duyurmak isteyen Aydoğdu, kız arkadaşıyla önce İstanbul’a […]
sonhaberdenizli